czwartek, 21 października 2010

VI Spotkanie

Zgodnie z obietnicą jeszcze w tym miesiącu zapraszam na kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Filmów Dokumentalnych "Okno na świat". Odbędzie się 30 października (sobota) o godzinie 17.00 w Miejskim Domu Kultury w Augustowie (ul. Rynek Zygmunta Augusta 9 ).
Spotkanie dotyczyć będzie piractwa internetowego oraz wpływu praw autorskich na kulturę.

Zaprezentowany zostanie film
reżysera Henrika Moltke pt. "Good Copy Bad Copy"

Po pokazie filmu odbędzie się dyskusja z naszymi gośćmi:
- Andrzejem Bućko (wiceprezes warszawskiego oddziału Federacji Konsumentów)
- Piotrem Fiećko ( Senior Strategy Planner w agencji reklamowej Heureka)
- Rafałem Kłoczko (prawnik zajmujący się kwestiami prawa własności intelektualnej)



SERDECZNIE ZAPRASZAM!!

Historia Kinematografii vol.2

22 października (piątek) o godzinie 18.00 w Miejskim Domu Kultury w Augustowie odbędzie się drugi seans "Historii Kinematografii" Tym razem Paweł Kosobudzki przybliży nam filmy lat 20 - stych ubiegłego wieku.

Serdecznie zapraszam!

czwartek, 9 września 2010

Jesienna garść nowości

Witam serdecznie po wakacyjnej przerwie.

Dobre wiadomości. Dyskusyjny Klub Filmów Dokumentalnych kontynuuję działalność. Pierwsze spotkanie po przerwie odbędzie się w październiku. Dokładny termin i plan podam wkrótce.

Tymczasem chciałbym zaprosić wszystkich na spotkanie które odbędzie się w Miejskim Domu Kultury w Augustowie (ul. Rynek Zygmunta Augusta 9 )23 września (czwartek) o godzinie 18.00. Spotkanie jest przygotowywane przez Pawła Kosobudzkiego a temat spotkania to "Historia Kinematografii". Zdecydowanie warto przybyć.


Serdecznie zapraszam!

czwartek, 17 czerwca 2010

Działo się czyli słów pare o V spotkaniu

Od ostatniego spotkania minął już ponad tydzień. Serdecznie dziękuję za przybycie i zapraszam do dzielenia się wrażeniami :).


Piąte spotkanie odbyło się 4 czerwca, tradycyjnie już około godziny 18. Tematem przewodnim była kultura i język głuchych. Najpierw zostali przedstawieni goście uczestniczący w spotkaniu: nauczycielki z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego Dla Dzieci Głuchych w Olecku- pani Beata Szyłak, i pani Jolanta Taraszkiewicz. Kolejnym gościem była Karolina Jakóbczak, grafik, głucha absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, na kierunku Wzornictwo Przemysłowe, obecnie kontynuuje edukację w Polsko – Japońskiej Szkole Technik Komputerowych. Czwarty gość- Edyta Burzyńska- (magistrantka wydziału polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego) od czterech lat uczy się Polskiego Języka Migowego, jest pomysłodawczynią i współorganizatorką Dni Polskiego Języka Migowego.

Następnie został zaprezentowany film "Oczami głuchego" reżyserii Diane Garey i Lawrence R.Hott'a, który przedstawia historię, życie i kulturę społeczności głuchych w Stanach Zjednoczonych.

Dyskusję, po projekcji, prowadziła Edyta Burzyńska. Poruszono wtedy bardzo ważną kwestię języka migowego oraz edukacji osób głuchych. Ze względu na to, że na sali znajdowały się takie osoby cała dyskusja była tłumaczona na język migowy przez Edytę i Karolinę.


Piątkowe spotkanie było już ostatnim w tym roku szkolnym. Bardzo prawdopodobne jest, że spotkania Klubu będą kontynuowany jesienią, więc zapraszam do odwiedzania strony, gdzie będą zamieszczane wszelkie aktualności.


Relacja ze spotkania ukazała się w ostatnim wydaniu „Przeglądu Powiatowego”, za co redakcji dziękujemy:).

// Magda Pietrzak




piątek, 28 maja 2010

wtorek, 25 maja 2010

V Spotkanie

Już 4 czerwca 2010 (piątek) o godzinie 18.00 w Miejskim Domu Kultury w Augustowie (ul. Rynek Zygmunta Augusta 9 ) odbędzie się już V spotkanie Dyskusyjnego Klubu Filmów Dokumentalnych "Okno na Świat". Tym razem spotkanie będzie dotyczyć głuchych.
Zaprezentowany zostanie film "Oczami głuchego" reżyserii Diane Garey i Lawrence R.Hott'a.

Po seansie zapraszamy do rozmowy z naszymi gośćmi: Edytą Burzyńską oraz Karoliną Jakóbczak.

Do grona naszych gości dołączyły rowniez pani Beata Szyłak i Jolanta Taraszkiewicz z Ośrodka Szkolno-Wychowawcza dla Dzieci Głuchych w Olecku

Serdecznie zapraszamy!!


Fragmenty filmu:





środa, 19 maja 2010

"Przystanek Młodzi"

Pojawił się krótki tekst w dzisiejszym dodatku do Gazety Wyborczej na temat pomysłodawcy i samego projektu "Okno na Świat". Tekst pojawił się w ramach 4. edycji akcji "Przystanek Młodzi" która ma znaleźć i promować młodych i kreatywnych mieszkańców Podlasia.

Artykuł o "Oknie na świat"
Więcej o akcji "Przystanek Młodzi"

Wyniki akcji poznamy 28 maja.

poniedziałek, 10 maja 2010

Relacja z IV spotkania

Kolejne - czwarte - spotkanie już za nami. Dziękuję wszystkim za przybycie i zapraszam do podzielenia się wrażeniami. A teraz kilka słów ode mnie.

Spotkanie zaczęło się w piątek (30 kwietnia) nieco później niż zwykle, bo o godzinie 18. Wszystko rozpoczęło się od krótkiego omówienia filmu Marcela Łozińskiego "Jak to się robi" i przedstawienia przybyłych gości: Pani psycholog Zofii Piłasiewicz oraz Pana Dariusza Bugalskiego - redaktora radiowej Trójki.
Po obejrzeniu filmu dyskusję rozpoczęli zaproszeni gości, do której po chwili przyłaczyła się publiczność. Poruszane tematy to między innymi: manipulacja polityczna i medialna, kreowanie wizerunku, sytuacje w mediach publicznych oraz nadchodzące wybory.

Jeszcze raz dziękuje bardzo serdecznie wszystkim przybyłym, naszym gościom za przyjęcie zaproszenia, dystrybutorowi GutekFilm za bezpłatne udostępnienie filmu, Agnieszce Pajączkowskiej i Maksowi Piłasiewiczowi za wszelką pomoc w przygotowaniu spotkania oraz Miejskiemu Domu Kultury za okazaną gościnność.

Kolejne spotkanie odbędzie się 4 czerwca. Informacje wkrótce.

/Magda Pietrzak



Zdjęcia: Sajmon

czwartek, 22 kwietnia 2010

IV spotkanie DKFD - "Jak to się robi?"

Witam serdecznie.
Mamy wielką przyjemność zaprosić Was na czwarte spotkanie Dyskusyjnego Klubu Filmów Dokumentalnych "Okno na świat". Odbędzie się ono 30 kwietnia(piątek) o godzinie 18.00 w Miejskim Domu Kultury (ul. Rynek Zygmunta Augusta 9)

Tym razem zaprezentujemy film "Jak to się robi" Marcela Łozińskiego.

Po projekcji zapraszamy na dyskusje z Panią Anetą Świsłocką (Stowarzyszenie Towarzystwo Amicus) oraz Panem Dariuszem Bugalskim (Dziennikarzem radiowej "Trójki", prowadzącym audycje "Klub Trójki")

Spotkanie przygotowuje i prowadzi Magda Pietrzak
Zapraszamy serdecznie!



Spotkanie odbędzie się dzięki uprzejmości firmy Gutek Film (którzy udostępnili film) oraz Augustowskich Placówek Kultury. Serdecznie dziękujemy za wspieranie naszej inicjatywy!


//

Jak to się robi”, najnowszy film nominowanego do Oscara reżysera, Marcela Łozińskiego, to prowokacyjny obraz nadwiślańskiego modelu demokracji, ironiczny a zarazem przerażający portret polskiej sceny politycznej. Łoziński przez trzy lata przyglądał się realizacji eksperymentu, zorganizowanego przez największego polskiego specjalistę od marketingu politycznego i mającego udowodnić, że każdego można doprowadzić na szczyty władzy.

W epoce kiedy skład polskich elit politycznych pozostawia wiele do życzenia, Marcel Łoziński z gorzkim uśmiechem na twarzy pokazuje, że "rząd dusz" to jedynie parę zgrabnych socjotechnicznych tricków. Łoziński opowiada o świecie, w którym cynizm i polityczna skuteczność ważą więcej niż jakiekolwiek idee, a partyjne barwy są jedynie mniej lub bardziej malowniczym dodatkiem do koloru, kupionego pod okiem specjalisty od wizerunku, krawatu. Efekt chłodnej obserwacji Łozińskiego jest tyleż komiczny co porażający.

(…)

W rezultacie mamy tu do czynienia z jednym wielkim "semantycznym nadużyciem", któremu przyświeca znane skądinąd hasło, że przecież "ciemny lud to kupi".

[opis dystrybutora]



środa, 21 kwietnia 2010

Mała zmiana planów...

... kolejne, czwarte, spotkanie Dyskusyjnego Klubu Filmów Dokumentalnych "Okno na świat" odbędzie się 30 kwietnia o godzinie 18 w Miejskim Domu Kultury w Augustowie. Szczegóły dotyczące spotkania pod koniec tygodnia.

wtorek, 20 kwietnia 2010

Jeszcze raz o Białorusi...

Długo zapowiadana relacja z II spotkania Dyskusyjnego Klubu Filmów Dokumentalnych, które odbyło się 12 lutego 2010. Relacja przygotowana przez Dawida Lipińskiego.

RELACJA ZE SPOTKANIA:


RELACJA Z KONCERTU:

MIŁEGO OGLĄDANIA :)

wtorek, 6 kwietnia 2010

Parę słów po III spotkaniach

Już ponad tydzień minął od ostatniego spotkania. Emocje i wrażenia opadły i na spokojnie kilka słów na temat spotkania.

Odbyło się 26 marca w Miejskim Domu Kultury w Augustowie. Tematem przewodnim było powiedzenie "Chcieć to móc" zaprezentowany został film pt. "Człowiek na linie". Po projekcji filmu dyskusja zaczeła się na temat filmu, później temat przeszedł na akcje i działalność stowarzyszeń z których były nasi goście czyli Agnieszka Pajączkowska z Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę" oraz Kamila Brodowska z Stowarzyszenia "Nie Po Drodze", następnie przeszło na temat aktywizacji młodzieży oraz animacji społeczno-kulturalnej a rozmowę zakończył temat sytuacji w Augustowie.

Podobnie jak na spotkaniu i tym razem wytłumaczę się z tematu spotkania. Otóż moim celem organizując DKFD było przede wszystkim pokazanie, że można w Augustowie coś zrobić i zachęcić innych do działania. Ponieważ uważam, że jeżeli naprawdę się chce, włoży się w to trochę starań można coś osiągnąć, że "Chcieć to móc". Czy mi się udało? To już czas pokaże. Ja, w każdym razie, jestem zadowolony z realizacji tego projektu.

Trzy spotkania się odbyły, a na tyle właśnie został napisany projekt. Tak jak już wcześniej pisałem, nie oznacza to zakończenia działalności DKFD. (Co też uważam za sukces.) Przynajmniej jeszcze nie teraz. Napewno odbędzie się kolejne spotkanie 23 kwietnia które poprowadzi Magda Pietrzak. Szczegóły dotyczące kolejnego spotkania niedługo się pojawią tutaj.

Chciałbym też podziękować wszystkim którzy mi pomogli przy organizacji DKFD: za pomoc, dobre słowo i uczynność. Naprawdę bardzo to dla mnie pomogło. DZIĘKUJE BARDZO!

Byłbym bardzo wdzięczny za to jakbyście się podzielili wrażeniami z realizacji projektu. Bo to właśnie uczestnicy wszystkich trzech spotkań byli uczestnikami projektu DKFD "Okno na świat"

Na koniec relacja ze spotkania przygotowana przez Olgę Mickiewicz .

Oraz kilka zdjęć:

czwartek, 18 marca 2010

Trzecia odsłona DKFD

Serdecznie zapraszam na trzecią odsłonę Dyskusyjnego Klubu Filmów Dokumentalnych "Okno na świat". Spotkanie odbędzie się 26 marca 2010 roku (piątek) o godzinie 17.00 w Miejskim Domu Kultury w Augustowie (ul. Rynek Zygmunta Augusta 9). Tematem przewodnim spotkania będzie powiedzenie "Chcieć to móc".

Zaprezentujemy film "Człowiek na linie" reżysera James'a Marsh'a. Film nagradzany na wielu festiwalach m.in. zdobywca Oscara w roku 2009 za najlepszy film dokumentalny.

Gośćmi spotkania będą:
- Agnieszka Pajączkowska ( Towarzystwo Inicjatyw Twórczych "ę" )
- Kamila Brodowska (Stowarzyszenie Nie Po Drodze )



Trailer filmu:


SERDECZNIE ZAPRASZAM!!

"Człowiek na linie - Man on Wire", czyli artystyczne przestępstwo stulecia, to historia niesamowitego wyczynu jakiego dokonał 7 sierpnia 1974 roku Philippe Petit. Marzeniem tego francuskiego linoskoczka było przejście po linie rozciągniętej między zbudowanymi wówczas niedawno bliźniaczymi wieżami World Trade Center.

Film Marsha odsłania kulisy przygotowań do tego wyczynu, niezwykłych związków międzyludzkich, przyjaźni oraz zbiegów okoliczności, które doprowadziły do spełnienia tego szaleńczego marzenia. Spaceru pomiędzy wieżami, których już nie ma. "Człowiek na linie - Man on Wire" został już doceniony i nagrodzony przez wielu krytyków, między innymi na Festiwalu Filmowym Sundance i w Karlowych Warach."
[opis dystrybutora]

czwartek, 11 marca 2010

Chciałbym wszystkich zaniepokojonych brakiem informacji na tej stronie uspokoić. Przygotowania do marcowego spotkania w toku. W przeciągu tygodnia powinno być już wszystko jasne (filmy i goście). Póki co mogę ujawnić datę czyli: 26 marca 2010 (piątek) o godzinie 17.00

Projekt "Okno na świat" był pisany tylko na trzy spotkania. Trzecie spotkanie powoli się zbliża i pada pytanie czy projekt będzie kontynuowany ?
Póki co mam dobre wiadomości. W kwietniu spotkanie napewno odbędzie się. Niestety matura która zbliża się nieuchronnie wielkimi krokami uniemożliwia mi przygotowanie i prowadzenie spotkania w kwietniu oraz maju. Organizacje oraz przeprowadzenie spotkania kwietniowego podjęła się Magda Pietrzak. Spotkanie odbędzie się 23 kwietnia (piątek). Proszę od razu zapisać sobie tą datę do kalendarzyków:).
Dziękuje bardzo za pomoc i trzymam kciuki. Powodzenia!

A co dalej?
Pożyjemy zobaczymy, póki co serdecznie zapraszam na dwa najbliższe spotkania :)

czwartek, 18 lutego 2010

Wywiad z naszym gościem - Maciejem Wilczyńskim oraz relacja z ostatniego spotkania pojawiły się w najnowszym Przeglądzie Powiatowym.
(kliknij, aby powiększyć)

środa, 17 lutego 2010

Kolejne spotkanie za nami...

Kolejne spotkanie za nami. Dziękuję serdecznie wszystkim za wzięcie udziału w nim. Zachęcam wszystkich do podzielenia się swoimi opiniami. A teraz kilka słów ode mnie.


Wszystko zaczęło się w piątek po 17 (tradycyjne, lekkie opóźnienie). Rozpoczęło się od przedstawienia tematu spotkania, krótkiego omówienia filmów oraz przedstawienia gości czyli Piotra Dudanowicza, Macieja Wilczyńskiego i zespołu Ściana.

Wydaje mi się, że filmy wywarły na wszystkich duże wrażenie. Po projekcji filmów rozpoczęła się dyskusja. Zaczęło się od rozmowy z asystentem reżysera – Piotrem Dudanowiczem o filmach, o pracy nad filmami i spotkanych ludziach przy pracy. Następnie głos przejął Maciek Wilczyński, sekretarz Inicjatywy Wolna Białoruś. Opowiedział o stowarzyszeniu, o imprezach które organizują. Po tym do rozmowy włączyli się ludzie z publiczności. Poruszano miedzy innymi tematy języka białoruskiego, studentów białoruskich w Polsce, muzyki białoruskiej, nadchodzących wyborów na Białorusi oraz filmów i wydarzeń w nich pokazywanych.


Niestety musiałem zakończyć dyskusje gdyż czekał nas jeszcze jeden punkt programu. O 20.40 w INFINITI CLUB rozpoczął się koncert naszych gości, białoruskiego zespołu rockowego „Ściana”. Chłopaki z zespołu zagrali naprawdę energicznie i na wysokim poziomie. Nie da się zresztą tego opisać , trzeba by było tego posłuchać i poczuć, kto był ten wie :) (Frank Zappa powiedział "Mówienie o muzyce to jak tańczenie o architekturze" i tego się trzymajmy...). Trzeba przyznać, że koncert wypadł świetnie i każdy kto był pewnie się ze mną zgodzi, że w Augustowie dawno nie było takiego koncertu.


Dziękuje serdecznie wszystkim za tak liczne przybycie na spotkanie i na koncert. Mam nadzieję, że podobało się i zobaczymy się za miesiąc na kolejny spotkaniu. Dokładnie 26 marca. Informacje wkrótce ;).


Dziękuje jeszcze raz wszystkim którzy mi pomogli przy organizacji tego wydarzenia. Dziękuje gościom za przybycie i pomoc, Mirosławowi Dembińskiemu (za udostępnienie filmów) Ewie i Markowi Rowińskim (za pomoc i plakaty), Vic Video Studio (za to, że zgodził się przygotować relacje filmową ze spotkania, którą będzie można obejrzeć już wkrótce) oraz Simonowi (za zdjęcia, które można niżej obejrzeć)


Zdjęcia ze spotkania:



Zdjęcia z koncertu





PS. Jeszcze dodam, że satysfakcja (mimo wielkiego stresu przed całym wydarzeniem) z udanego spotkani i koncertu, tak licznej frekwencji na filmach jak i w Infiniti jest nie do opisania ;). Dzięki wielkie!!

poniedziałek, 8 lutego 2010

Witam serdecznie.
Mam przyjemność zaprosić wszystkich na kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Filmów Dokumentalnych "Okno na świat" które odbędzie się 12 lutego 2010 roku o godzinie 17.00 w Miejskim Domu Kultury w Augustowie (ul. Rynek Zygmunta Augusta 9). Zaprezentujemy dwa filmy pana Mirosława Dembińskiego. Po wszystkim odbędzie się koncert zespołu ŚCIANA w Infiniti Club (ul. Wilcza 2).





SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

czwartek, 4 lutego 2010

Koncert zespołu "Ściana"

Gościem specjalnym II spotkania Dyskusyjnego Klubu Filmów Dokumentalnych "Okno na świat" które odbędzie się 12 lutego 2010 o godzinie 17.00 w Miejskim Domu Kultury w Augustowie będzie zespół "Ściana". Zespół występuje w filmie, który będzie zaprezentowany na spotkaniu, pt. "Muzyczna Partyzantka".


Po spotkaniu zespół również zagra koncert w Augustowie! Koncert odbędzie się w INFINITI CLUB (ul. Wilcza 2) zaraz po spotkaniu. Serdecznie zapraszamy!!



Myspace zespołu: http://www.myspace.com/scianaby
Strona zespołu: http://www.sciana.by/news-pl

Kolejne spotkanie

Witam serdecznie.
Mam przyjemność zaprosić wszystkich na kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Filmów Dokumentalnych "Okno na świat" które odbędzie się 12 lutego 2010 roku o godzinie 17.00 w Miejskim Domu Kultury w Augustowie (ul. Rynek Zygmunta Augusta 9).

Tym razem zaprezentujemy dwa filmy reżyserii Pana Mirosława Dembińskiego nagradzane na wielu festiwalach:

- "Lekcja Białoruskiego"
- "Muzyczna Partyzantka"


Gośćmi specjalnymi spotkania będą:
- Piotr Dudanowicz (asystent reżysera obu filmów)
- Inicjatywa Wolna Białoruś (Sekretarz Generalny IWB: Maciej Wilczyński)
- Zespół Ściana

Serdecznie zapraszamy!!


"Lekcja Białoruskiego" reż. Mirosław Dembiński

"Nie rozumiałem, co to Białoruś, ale to słowo spodobało mi się" - Franek wspomina swe najmłodsze lata. Podobnie jak jego rówieśnicy, przyszedł na świat w momencie, gdy kruszał dawny porządek. Wkrótce po rozpadzie Związku Radzieckiego wielu Białorusinów uwierzyło, że przyszedł czas niepodległości. Ojciec Franka, Wincuk Wiaczorka, założył wówczas liceum, które miało kształcić przyszłą elitę białoruskiej inteligencji. Jednak sen o swobodzie nie trwał długo. W 1994 roku ster prezydenckich rządów objął Aleksander Łukaszenka. Nowa władza nie potrzebowała białoruskich patriotów - Łukaszence wystarczał "człowiek sowiecki". Na oczach wielu świadomych tego procesu mieszkańców Białorusi w kraju coraz bardziej ograniczano demokrację. Tępiono nawet język białoruski. Ojczysta mowa Franka znikała z mediów, ze szkół, z życia codziennego. W końcu zdelegalizowano także białoruskojęzyczne liceum Wincuka. Ojciec Franka, działacz opozycyjny, coraz rzadziej pojawiał się w domu, nękany przez władze ciągłymi aresztowaniami. Ale Franek i jego rówieśnicy nie poddali się. Naukę w liceum kontynuowano, tym razem jednak w podziemiu. Inteligentna, utalentowana młodzież nauczyła się na różne sposoby wyrażać swój patriotyzm i niezadowolenie z białoruskiej rzeczywistości. Wydają gazetki i płyty z własną muzyką. Roznoszą także ulotki, ryzykując to 2-letnim pobytem w więzieniu. Ale uważają, że warto. Jest początek 2006 r. Zbliża się termin wyborów prezydenckich. Korzystając ze zmian w konstytucji, Łukaszenka szykuje się, aby po raz trzeci stanąć na czele państwa. Mimo represji, zastraszania i groźby milicyjnych prowokacji oraz przejmującego mrozu, młodzież wraz z tysiącami mieszkańców Białorusi bierze udział w wiecu na głównym placu Mińska, protestując przeciw fałszerstwom wyborczym reżimu. I choć wierne władzy służby bezpieczeństwa rozpędzają demonstrację i niszczą miasteczko namiotowe zebranych, Franek i jego przyjaciele wciąż mają nadzieję, że ich kraj będzie kiedyś wolny.


"Muzyczna Partyzantka" reż. Mirosław Dembiński

Muzyczna partyzantka to film pokazujący czy są tam możliwe zmiany podobne do tych które miały miejsce na Ukrainie. W tym dziwnym kraju, pełnym absurdów i sowieckich reliktów, żyją prawdziwi ludzie. Starsze pokolenie boi się zmian i jest pod silnym wpływem rządowej propagandy. Ale młodsi marzą o wolności i jednym ze sposobów na pokazanie niezależności jest muzyka rockowa.
Film Muzyczna partyzantka pokazuje białoruską rzeczywistość poprzez pryzmat muzyki rockowej. Główna bohaterka ma 21 lat i jest rockową wokalistką. Jeśli by mieszkała w Berlinie mogłaby nazywać się Petra, jeśli w Paryżu – Claire, ale niestety żyje w Mińsku i nazywa się Svieta. W swoich piosenkach śpiewa:

Nie ma jak pracować, nie ma jak się uczyć.
Nie wolno umrzeć, nie wolno się urodzić.
Ale już dosyć, pora się obudzić!!!


Swieta jest wielką patriotką. Wierzy że Białoruś będzie wolna i niezależna.
Lavon Volski jest 10 lat starszy od Sviety i bardziej sceptyczny. Jest on jest liderem najbardziej znanej białoruskiej grupy rockowej o nazwie Niezależna Republika Marzeń (muzyki NRM możan posłuchać np. tu: www.nrm.com.pl . Oto jak on opisuje swój kraj:

"Białoruś to super kraj. W miastach czysto a Łukaszenko zuch. To dwa podstawowe argumenty, ale ile można na nich bazować. Białoruś jest dobra dla człowieka, który nie ma inicjatywy i talentu. Chodzi do roboty, ale nie lubi pracować."

Ludzie którzy tworzą muzykę rockową na Białorusi są jak mała iskra. Ale to bardzo ważne by byli, bo od małej iskry może się zacząć wielki ogień. Ogień wolności.


poniedziałek, 18 stycznia 2010

No i już po pierwszym spotkaniu

Pierwsze spotkanie DKFD "Okno na świat" mamy już za sobą. Dziękuję serdecznie wszystkim za wzięcie udział w spotkaniu. Mam nadzieję, że nie jesteście zawiedzeni spotkaniem. I byłbym wielce wdzięczny jakbyście podzielili się swoimi opiniami na temat piątkowego wydarzenia.

Chciałbym również przybliżyć nieco spotkanie osobom których nie było. Zaczęło się chwilę po 17:00. Po powitaniu i przybliżeniu filmów oraz samej inicjatywy DKFD zaprezentowaliśmy pierwszy film: "Gadające Głowy" reżyserii Pana Krzysztofa Kieślowskiego. W przerwie między filmami nastąpiła krótka prelekcja dotycząca obu reżyserów i ich filmów oraz obu filmów prezentowanych na spotkaniu. Informacje tę przedstawiła Pani Edyta Pietrowska. Następny prezentowanym filmem był "O świcie i przed zmierzchem" reżyserii Pana Kazimierza Karabasza.
Po obejrzeniu obu filmów dyskusje rozpoczeli zaproszeni goście. Poruszane tematy to miedzy innymi: wartości, różnice międzypokoleniowe, obraz młodzieży w oczach osób starszych i odwrotnie.

Mam nadzieję, że każdy wyniósł coś z tych filmów i z tego spotkania. Mam nadzieję, że te dwie i pół godziny nie uważacie za zmarnowane.

Dziękuje jeszcze raz bardzo serdecznie wszystkim przybyłym oraz dla Pani Ewy Rowińskiej za pomoc w przygotowaniu spotkania oraz poprowadzenie go, dla Pani Edyty Pietrowskiej za krótką acz treściwą i ciekawą prelekcje, zaproszonym gościom: Pani Zofii Piłasiewicz i Panu Krzystofowi Czyżewskiemu za przyjęcie zaproszenia i przybycie oraz dla Miejskiego Domu Kultury za wielką pomoc.

Na zakończenie serdecznie zapraszam na kolejne spotkanie DKFD które odbędzię się wstępnie 12 lutego.

Na koniec parę zdjęć ze spotkania.

wtorek, 5 stycznia 2010

Plakat.



Serdecznie zapraszamy :)

Projekt "Okno na świat - Dyskusyjny Klub Filmów Dokumentalnych" realizowany w ramach projektu "Młodzi Menedżerowie Kultury"
Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Projekt "Młodzi Menedżerowie Kultury" jest realizowany w ramach programu Akademia Orange.
Projekt "Okno na świat - Dyskusyjny Klub Filmów Dokumentalnych" sfinansowano ze środków programu Akademii Orange.