środa, 17 lutego 2010

Kolejne spotkanie za nami...

Kolejne spotkanie za nami. Dziękuję serdecznie wszystkim za wzięcie udziału w nim. Zachęcam wszystkich do podzielenia się swoimi opiniami. A teraz kilka słów ode mnie.


Wszystko zaczęło się w piątek po 17 (tradycyjne, lekkie opóźnienie). Rozpoczęło się od przedstawienia tematu spotkania, krótkiego omówienia filmów oraz przedstawienia gości czyli Piotra Dudanowicza, Macieja Wilczyńskiego i zespołu Ściana.

Wydaje mi się, że filmy wywarły na wszystkich duże wrażenie. Po projekcji filmów rozpoczęła się dyskusja. Zaczęło się od rozmowy z asystentem reżysera – Piotrem Dudanowiczem o filmach, o pracy nad filmami i spotkanych ludziach przy pracy. Następnie głos przejął Maciek Wilczyński, sekretarz Inicjatywy Wolna Białoruś. Opowiedział o stowarzyszeniu, o imprezach które organizują. Po tym do rozmowy włączyli się ludzie z publiczności. Poruszano miedzy innymi tematy języka białoruskiego, studentów białoruskich w Polsce, muzyki białoruskiej, nadchodzących wyborów na Białorusi oraz filmów i wydarzeń w nich pokazywanych.


Niestety musiałem zakończyć dyskusje gdyż czekał nas jeszcze jeden punkt programu. O 20.40 w INFINITI CLUB rozpoczął się koncert naszych gości, białoruskiego zespołu rockowego „Ściana”. Chłopaki z zespołu zagrali naprawdę energicznie i na wysokim poziomie. Nie da się zresztą tego opisać , trzeba by było tego posłuchać i poczuć, kto był ten wie :) (Frank Zappa powiedział "Mówienie o muzyce to jak tańczenie o architekturze" i tego się trzymajmy...). Trzeba przyznać, że koncert wypadł świetnie i każdy kto był pewnie się ze mną zgodzi, że w Augustowie dawno nie było takiego koncertu.


Dziękuje serdecznie wszystkim za tak liczne przybycie na spotkanie i na koncert. Mam nadzieję, że podobało się i zobaczymy się za miesiąc na kolejny spotkaniu. Dokładnie 26 marca. Informacje wkrótce ;).


Dziękuje jeszcze raz wszystkim którzy mi pomogli przy organizacji tego wydarzenia. Dziękuje gościom za przybycie i pomoc, Mirosławowi Dembińskiemu (za udostępnienie filmów) Ewie i Markowi Rowińskim (za pomoc i plakaty), Vic Video Studio (za to, że zgodził się przygotować relacje filmową ze spotkania, którą będzie można obejrzeć już wkrótce) oraz Simonowi (za zdjęcia, które można niżej obejrzeć)


Zdjęcia ze spotkania:Zdjęcia z koncertu

PS. Jeszcze dodam, że satysfakcja (mimo wielkiego stresu przed całym wydarzeniem) z udanego spotkani i koncertu, tak licznej frekwencji na filmach jak i w Infiniti jest nie do opisania ;). Dzięki wielkie!!

1 komentarze:

maxyfish pisze...

Zdjęcia mistrz :) szczególnie te z koncertu ;) no i przedsięwzięcie tęgie mocno :)

jeszcze raz dzięki za zaproszenie, pozdrawiam, Maciek

Projekt "Okno na świat - Dyskusyjny Klub Filmów Dokumentalnych" realizowany w ramach projektu "Młodzi Menedżerowie Kultury"
Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Projekt "Młodzi Menedżerowie Kultury" jest realizowany w ramach programu Akademia Orange.
Projekt "Okno na świat - Dyskusyjny Klub Filmów Dokumentalnych" sfinansowano ze środków programu Akademii Orange.